4 טיפים למניעת פריצות הביתה

משטרת ישראל מדווחת על קרוב ל- 30,000 פריצות מדווחות לבתים ודירות מגורים מדי שנה, כאשר חלק ניכר מן הפריצות מתבצע דרך הדלת הראשית, באמצעות פריצה שקטה וחלקה, ללא צורך בשבירת חלונות, טיפוס או כלים היוצרים רעש מרתיע.
צריכים מנעולן פורץ מנעולים? חייגו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
פורץ מנעולים בהוד השרון

חברות הביטוח העדות לנתונים הללו, מקשות מדי שנה את התנאים לקבלת פיצוי ומטילות את נטל ההוכחה על המבוטח, הן בנוגע לפריטים שנגנבו והן בנוגע לביצוע פעולות אחראיות ככל האפשר למניעת הפריצה, ואילו הדיירים ובעלי הבתים נותרים עם תחושת פחד קשה לאחר שבוצעה חדירה אגרסיבית למעונם ולפרטיותם.

לכן, החלטנו לכתוב לכם 4 טיפים שיעזרו לכם להגן טוב יותר על הבית שלכם.

מיגון הדלת – כאמור, מרבית הפריצות לבתים מתבצעים באמצעות פיצוח המנעול וכניסה דרך הדלת הראשית. מומלץ לרכוש דלת פלדה איכותית של יצרנים מובילים, ולהקפיד על אמצעי נעילה איכותיים ועמידים. הצילינדר הוא הגורם המהותי ביותר באפקט הנעילה, מאחר והוא זה שאחראי על איכות הנעילה באמצעות פינים ודיסקיות הנועלים את הדלת למשקוף. מומלץ לבחור בצילינדר חזק במיוחד, בעל מספר גדול של פינים, השונים זה מזה בתצורתם ובגודלם, ועל כן קשים יותר לפיצוח. 

ברכישה של מנעול ו/או צילינדר חשוב לוודא כי מדובר במוצר חדש הנפתח מאריזתו במקום בלבד.

סוגי מנעולים – טכנולוגיות מתקדמות מציעות מספר סוגי מנעולים, אשר מטרתם היא למנוע שכפול על ידי לא מורשים ולהגביר את רמת המיגון בבית. בין המנעולים הללו ניתן למצוא מנעולים ביומטריים הנפתחים באמצעות כרטיסים חכמים שאינם ניתנים לשכפול והעתקה בקלות, או באמצעות טביעת אצבע. מנעולים אלה מספקים רמת בטיחות גבוהה במיוחד ולרוב מרתיעים פורצים מלנסות בכלל להתמודד עם המורכבות, אולם אינם מתאימים לכל משתמש (דוגמת קשישים הסובלים משחיקה בטביעת האצבע או בתים הכוללים דיירים רבים) ויקרים יותר להתקנה. מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מומחה בבחירת שיטת הנעילה בהתאמה לצרכים.

מצלמת אבטחה – מצלמת אבטחה ניתן להציב מחוץ לבית פרטי כמו גם בכניסה לבניין משותף. קיימות גם מצלמות אבטחה אשר נועדו לתוך הבית, אולם אלו פחות יעילות בהקשר של מניעת פריצות ומיועדות לצרכים אחרים. מצלמה המוצבת בכניסה אל המבנה מהווה גורם מרתיע לפורצים, ולרוב תגרום להם לסגת ולחפש מקום טרף קל ובטוח יותר. מצלמות אבטחה נמכרות כיום במחירים נוחים, קלות להתקנה ומאפשרות צפייה בזמן אמת באמצעות אפליקציה, לצד הקלטה ושמירה של מידע למקרה הצורך.

קול קורא לגנב – בעולם הרשתות החברתיות אנשים נהנים לשתף חברים ומכרים בבילויים ובטיולים, בזמן אמת ובשילוב תמונות מעוררות קנאה. חשוב לזכור כי ברשתות החברתיות נמצאים לא רק חברים ומכרים, והגנב הפורץ הפוטנציאלי עשוי לראות בתמונה המשפחתית שלכם מדיסנילנד הזמנה לביקור בביתכם. במסיעות לחו"ל, חופשות בארץ או יציאות ממושכות של בני המשפחה מן הבית מומלץ להימנע מלעלות תמונות ולשתף (ניתן לעשות זאת לאחר החזרה הביתה) ברשתות החברתיות, והשיטה הישנה והטובה של השארת אור בבית לצד מפתח לשכן קרוב עליו ניתן לסמוך, עדיין מוכיחה את עצמה. 

רוצים להיות בטוחים שהבית שלכם מוגן מפני פריצות? הזמינו את שירותי המנעולן שלנו ונשמח לעזור 🙂

votes

שתפו את המאמר:

let's talk!

בואו נדבר

דילוג לתוכן