מנעול תלייה

שתפו:

נעולי תלייה הם מנעולים חיצוניים, ניידים, בעלי אנקול שנשלף מגוף המנעול המרובע. נעילה של מנעול התלייה גורמת לאנקול הקפיצי להישאר מקובע בתוך המנעול במעגל סגור וכך לא ניתן לשחרר את המנעול מהלולאות בהן הוא הושחל. ניתן לקחת את מנעול התלייה ממקום למקום ולהשתמש בו לנעילת דלתות מחסן, דלתות משאית או נגרר לרכב, מזוודות, ארונות, אופניים ועוד ועוד. 

מנעול תלייה יפעל לרוב באחת מהשיטות הבאות:

  • מנעול קוד – מנעול בו אין צילינדר אלא מנגנון מספרים שנכנס בהגדרת הקוד הנכון.
  • מנעול צילנדר – מנעול בעל מפתח משונן, חור מנעול וצילינדר מסתובב – כאשר במקום שגלגל השיניים יזיז את לשונית הדלת, הוא מזיז את אזור הפתיחה והסגירה של קצה האנקול המוחדר לתיבת המנעול.

קיימים מנעולי תלייה מורכבים יותר ופחות, כאשר מידות העוצמה וקלות הפריצה תלויות בעיקר בחוזק תיבת המנעול ובעובי האנקול (עד כמה קל לשבור או לנסר אותו). לכן מנעולי תלייה זולים ופשוטים הם לרוב מנעולים שעשויים מגוף מתכת דק עם אנקול דק, ומנעולי תלייה חזקים הם מנעולים בעלי גוף פלדה מחוסמת.

בנוסף למנעול התלייה עצמו, ניתן לרכוש גם אביזר נוסף: רתק למנעול תלייה. מדובר במעין תיבת מתכת מפוצלת לשני חלקים שעוטפת את מנעול התלייה בדלת של משאית או מחסן ומהווה שכבת הגנה נוספת מפני ניסיונות שבירה של המנעול. התיבה נשארת נעולה יחד עם מנעול התלייה וכך לא מאפשרת לפורצים לשבור את האנקול ומקשה על ניסיונות לפרוץ את המנעול דרך חור המפתח.

votes

מונחים נוספים

צריכים מנעולן פורץ מנעולים? חייגו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה לבחור במנעולן של סיקרט מערכות?

let's talk!

בואו נדבר

דילוג לתוכן