כרטיס שכפול

שתפו:

כרטיס שכפול הוא כרטיס מגנטי שמגיע יחד עם חלק ממנעולי הצילינדר, ומאפשר למשכפלי מפתחות לשכפל את המפתח למנעול זה אך ורק אם נמצא בידיו כרטיס השכפול. הכרטיס מכיל קוד מגנטי שמאפשר להכין את המפתח המתאים לדלת זו.

יתרונות המנעולים שמחזיקים בכרטיס שכפול הם בכך שלא ניתן לשכפל את המפתח אם נמצא בידיך רק מפתח של אותה הדלת. כך עוזרים שנכנסים לבית או אנשים שקיבלו את המפתח באופן זמני כדי לבצע פעולה מסוימת לא יוכלו לשכפל את המפתח ויימנע שימוש לרעה במפתח הקיים. בנוסף, רוב המנעולים שמחזיקים בכרטיס שכפול הם מנעולים באיכות טובה יותר ממנעול שכל אחד יכול לשכפל את המפתח שלו, משום שיש להם מרכיבים ייחודיים שרק דרכם ניתן לפתוח את הדלת.

עם זאת, לכרטיס שכפול חסרונות משלו: אם מאבדים את כרטיס השכפול, קשה עד בלתי אפשרי למצוא דרך לשכפל מפתח בכל זאת וייתכן שיידרש מבעלי הבית להחליף את הצילינדר. בנוסף, צילינדר בעל כרטיס שכפול הוא מורכב יותר ולכן יקר יותר, וגם מחיר שכפול המפתח עם כרטיס יקר בהרבה מהרגיל.

חלק ממנעולי הצילינדר בעלי כרטיסי שכפול נמכרים באופן בלעדי על ידי חנות מנעולים מסוימת, דבר שמצד אחד יגביר את בטיחות המשתמש במקרה של גניבה אך מצד שני מעניק קושי בשכפול מפתחות מאחר ויש צורך להגיע לחנות זו כדי לשכפל מפתח. במידה ולא תרצו מנעול בלעדי, או להפך, בקשו זאת מראש מהמנעולן שלכם.

votes

מונחים נוספים

צריכים מנעולן פורץ מנעולים? חייגו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה לבחור במנעולן של סיקרט מערכות?

let's talk!

בואו נדבר

דילוג לתוכן