בריח

שתפו:

הבריח הוא מנגנון שמצמיד עצמים זה לזה, כך שיש צורך בביצוע פעולה כדי לשחרר אותם זה מזה. הבריח לא משמש רק במנעולים, להצמדת הדלת למשקוף, אלא גם במכשירים אחרים: חגורות רכב, מכסים לכלי אחסון, מנגנוני אבטחה או הצמדת חלקי רהיטים.

לרכיב המנעול שנכנס לתוך השקע במשקוף ומונע פתיחה של הדלת נהוג לקרוא בריח הדלת. כאשר המנגנון משולב עם מנעול לדלת הוא ימנע מהבריח להיפתח כל עוד לא מתבצעת פתיחה של מנגנון המנעול. בחלק ממנגנוני הדלתות המורכבים בשוק יותקנו מספר בריחים שונים שנפתחים בבת אחת בפתיחת אותו מנגנון (בריח מפוצל) כדי לגרום לנעילה להיות אפקטיבית במיוחד ולמנוע פריצה של הדלת בכוח.

בדלתות כניסה רבות נהוג להתקין בריח עליון לדלת: מנגנון מכני נוסף שמותקן מצדה הפנימי של הדלת ומאפשר לנוכחים בתוך הבית להציב עוד מתרס שימנע מהדלת להיפתח מהכיוון החיצוני שלה. בריחים אלו הם לרוב פשוטים, ללא מנגנוני נעילה.

הבריח הוא מרכיב נוח ושימושי לנעילה של דלתות פנימיות בבית; דלתות שירותים, לדוגמה. הוא מאפשר לנוכח בתוך החדר לנעול את הדלת מאחוריו בלי להתעסק במנגנוני נעילה מורכבים שדורשים מפתחות, יתרון שמקל על שימוש במנגנון כזה לנעילה זמנית עבור ילדים (כשלא רצוי שהם יתעסקו עם מנגנון נעילה מורכב יותר שעלול לגרום להם להילכד בתוך החדר).

votes

מונחים נוספים

צריכים מנעולן פורץ מנעולים? חייגו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה לבחור במנעולן של סיקרט מערכות?

let's talk!

בואו נדבר

דילוג לתוכן