מתי צריך להזמין מנעולן רכב?

ממש לא כיף להיתקע מחוץ לרכב, ולעתים זה אפילו מצב מסוכן שעלול לעלות לאנשים בחייהם. בשל כך מנעולן רכב טוב הוא לא רק בעל מקצוע שכדאי להכיר, אלא בעל מקצוע חיוני במיוחד. עליו להגיע בזמן למקום, לדעת להעריך את המצב בשטח, לקבוע את סדר הפעולות הנחוץ, להמליץ לבעל הרכב על הפתרון הכי טוב לבעיה הנתונה, ולעשות את כל זה במחיר נגיש לבעל הרכב. לשמחתנו, מנעולני רכב איכותיים קיימים בכל עיר וישמחו להגיע ולהציל אתכם. איך תזהו מתי להזמין מנעולן רכב וכיצד תבדקו האם מנעולן הרכב שבחרתם אמין? לשם כך הכנו לכם מדריך פשוט ונגיש שיסביר לכל אחד את עיקרי מנעולנות הרכב.
צריכים מנעולן פורץ מנעולים? חייגו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

באילו מקרים צריך להזמין מנעולן רכב?

  • מקרה בו מפתח הרכב ננעל בתוך הרכב. אין מצב מתסכל מזה – אבל תשמחו לשמוע שהוא לא המצב הכי גרוע שיש. מנעולן באפשרותו לפתוח את הדלת והמפתח יימצא בפנים, מבלי שתצטרכו ליצור מפתח חדש.

  • כאשר מפתח הרכב נתקע, מפסיק לעבוד, לא נכנס למנעול או עושה בעיות מכל סוג אחר. קודם כל, יש לבדוק שלא מדובר בסוללה חלשה. אם באמת מדובר בבעיה מורכבת יותר – זה הזמן להיעזר בשירותי מנעולן

  • מפתח הרכב הלך לאיבוד או נגנב – רצוי לקרוא למנעולן שיפתח את הרכב. רצוי לקודד מפתח רכב חדש כך שהגנב לא יוכל לפתוח את הרכב עם המפתח שברשותו.

  • במקרה בו בעלי חיים או ילדים נתקעו בתוך האוטו ואין דרך להוציא אותם באופן מיידי, יש לקרוא בשיא המהירות למנעולן. יש להדגיש בפניו את המצב הקריטי, כדי שיגיע תוך דקות אחדות ויציל חיים.

שימו לב – מנעולן יכול לספק שני סוגי שירותים. פריצת רכב + שכפולי מפתחות / יצירת מפתחות רכב. כדי לפרוץ רכב, יש צורך להגיע למקום בו הרכב עומד, או לגרור אותו למקום בו נמצא מנעולן. במקרה בו אתם זקוקים לשכפול מפתח רכב עדיף להביא את הרכב למקום ייעודי בו מבצעים זאת. האופציה הזו זולה יותר.

עם זאת, במידה ותצטרכו שכפול מפתח באופן מיידי בשטח המנעולן יוכל לבצע זאת. יש לוודא עם המנעולן מראש שיביא את כל הציוד הנדרש, אבל זה יעלה יותר מאשר יצירת מפתח רכב בחנות ייעודית.

הפתרונות שמציע מנעולן רכב

פריצת מנעול רכב מתבצעת באחת משתי שיטות ידועות, שמשמשות גם לפריצת מנעולי דלתות. שיטת פריצה כוחנית ושיטת דגדוג. פריצה פיזית מתבצעת בעזרת כלי עבודה מיוחדים – מוט ברזל לרכב, וכרית מתנפחת. המנעולן יחדיר את המוט בנקודות אסטרטגיות ובעזרת הכרית ייצור לחץ מתאים לפתיחת הדלת. בצורה הזו הדלת בקושי תינזק.

במקרים מסוימים אי אפשר לפרוץ את הדלת עם מוט ברזל ויש צורך להשתמש בשיטת דגדוג. זוהי שיטה שמדמה את פעולתו של מפתח שנכנס לחור מנעול הרכב. במידה והמנעולן שבחרתם יידע לעשות זאת מומלץ לעבוד איתו, משום ששיטה זו לא גורמת נזק למנעול כלל.

טיפים ודברים שחשוב לשים אליהם לב:

  • יש לבדוק שהמנעולן שבחרתם יודע לפרוץ רכבים ומתעסק עם סוג הרכב שלכם באופן נפוץ. לא כל מנעולן יודע לפרוץ כל סוג רכב, ועדיף להשיג את המומחה בתחומכם.

  • לפני שאתם ממהרים להתקשר למנעולן ולהוציא סכום נכבד על השירות, בדקו אם כל דלתות הרכב נעולות. בדקו אופציה של חריץ דרכו אפשר לדחוף את החלון ולחלץ את המפתח שנתקע ברכב. כמו כן, בדקו אם אין לכם מפתח נוסף במקום כלשהו. לרכבים רבים יש מפתח ספייר פשוט ממתכת שלא פותח את הדלת מרחוק אבל יציל אתכם עם פתיחה מכנית במקרי חירום. נסו להיזכר איפה שמתם אותו ולהשתמש בו.

  • המנעולן פרץ את הרכב אבל אין לכם עדיין מפתח רזרבי? כעת חשוב שהוא יארגן לרכב נעילה זמנית כדי שהוא יישאר בטוח עד שתשיגו מפתח רכב חדש.

  • על המנעולן להעניק לכם אחריות על מפתח הרכב החדש ועל הפריצה. 

  • את חלק ממפתחות הרכב ניתן לשכפל בקלות עם מכונת שכפול רגילה. את חלקם (בעיקר כשאין מפתח נוסף) יש ליצור מחדש דרך מחשב הרכב, וסוגי מפתחות מסוימים יש להזמין מחו"ל במיוחד. במקרה בו יש צורך במפתח חדש או רוצים לדאוג למפתח רזרבי, יש לבדוק מראש ולהתייעץ עם המנעולן כדי להבין באיזה מקרה מדובר ולאן כדאי לפנות כדי להשיג מפתח חדש במחיר אמין.

צריכים מנעולן אמין בעל ניסיון רב? אנחנו כאן לשירותכם בכל עת!

votes

שתפו את המאמר:

let's talk!

בואו נדבר

דילוג לתוכן