החלפת מנעול לדלת רב בריח – מה אתם צריכים לדעת

דלתות רב בריח ידועות בכל רחבי הארץ בתור דלתות יעילות וחזקות במיוחד. רב בריח היא חברה ישראלית שמתמחה בפתרונות נעילה יעילים ובונה דלתות חזקות ומאובטחות עם מנעולים תואמים: מנעולים שקשה לפרוץ ומאובטחים בטכניקות שונות כנגד פריצה.
צריכים מנעולן פורץ מנעולים? חייגו עכשיו
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
החלפת מנעול לדלת רב בריח

מה מיוחד במנעולי רב בריח?

קודם כל, סוג הדלת. דלתות רב בריח בנויות לרוב מפלדה, הן כבדות ואטומות יותר מדלתות עץ רגילות – ולכן גם קשה יותר לפרוץ אותן: קידוח הדלת או המנעול יארוך כשלוש שעות (!) עובדה שמרתיעה פורצים רבים מהניסיון להיטפל לבית בעל דלת רב בריח.

שנית, מנעולי רב בריח משתכללים יותר ויותר עם השנים, כך שכיום מדובר במנעול שבאמת לא פשוט לפרוץ: מנעול רב בריח רגיל מכיל שבעה פינים שונים בתוכו, כאשר כל זיז נוסף מקשה על הפריצה. למנעולי רב בריח מדגמים משוכללים יותר יש לעתים פינים נוספים וכך דרגת הקושי עולה.

היבט נוסף וחשוב נוגע למורכבות שכפול המפתח לבית: בעוד בדלתות רגילות מספיק להגיע עם מפתח כלשהו למשכפל המנעולים כדי לקבל מפתח זהה, בדלתות רב בריח ננקט אמצעי זהירות חשוב לפיו יחד עם כל מנעול מגיע גם כרטיס מגנטי ייחודי, שרק כאשר מגיעים איתו למשכפל המפתחות ניתן לקבל העתק של המפתח. כך תבטחו את עצמכם מפני איבוד מפתח, גניבת מפתח או מתן מפתח לאנשים זרים.

ולבסוף, חשוב לדעת שמנעול רב בריח לוקסיס – המנעול המאובטח הידוע של דלתות רב בריח – מחזיק במנגנון בטיחות ייחודי נגד פריצה: המנעול יישבר וימנע המשך קדיחה כאשר מישהו ינסה לקדוח בו, אך המפתח ימשיך לעבוד. כך לא תינעלו מחוץ לבית גם אם פורץ ניסה להיכנס בכוח ושבר את המנעול.

מה חשוב לדעת בהחלפת מנעול לדלת רב בריח?

גם כאשר המנעול הכי יעיל ועמיד בעולם – אחרי כמה שנים סביר להניח שתצטרכו להחליף אותו עקב פריצה, ניסיון פריצה, בלאי או קלקול. ובמקרה כזה, מה חשוב לדעת?

דברו עם המנעולן מראש ובדקו שיש לו ניסיון מתאים לעיסוק בדלתות רב בריח. לא כל מנעולן מכיר את כל סוגי המנעולים בעולם, יש מנעולנים שמתמחים במכוניות אך לא בדלתות כניסה או הפוך. בדקו בביקורות על המנעולן שהוא אכן פתר מקרים כאלו בעבר והחליף מנעולים בדלתות רב בריח.

במידה ואתם זקוקים לפריצת הדלת לפני ההחלפה (ניסיון פריצה ששבר את המנעול או איבוד מפתח) שימו לב לכך שקיימות שתי דרכים עיקריות לפרוץ דלתות רב בריח: קדיחה ודגדוג.

דגדוג היא שיטה עדינה במסגרתה המנעולן משתמש במכשירים מיוחדים כדי לדמות את פעולת המפתח, לפצח את המנגנון ולפתוח את הדלת. קדיחה היא דרך פחות מומלצת מאחר והיא שוברת את המנעול ומאלצת החלפת צילינדר. אך למרות שנעדיף שימוש בדגדוג ולא בקדיחה, פעמים רבות המנגנון פשוט לא ייפתח בשיטה זו בגלל מורכבותו, ולכן אין מנוס משימוש בכוח לשבירת המנגנון ופתיחת הדלת. לאחר מכן יש להחליף את המנעול.

בכל מקרה רצוי להחליף מנעול לדלת רב בריח כשנכנסים לדירה חדשה, במקרה בו מפתח הולך לאיבוד או לאחר ניסיון פריצה.

נשמח לעזור לכם!

votes

שתפו את המאמר:

let's talk!

בואו נדבר

דילוג לתוכן